Moksliškai įrodyta, kad alergija namų dulkių erkutėms gali sukelti astmą ir alerginį rinitą vaikams

Alergija namų dulkių erkutėms sukelia daugybę pastovių nepatogumų vaikams, ir tuos nepatogumus jie jaučia nuolat – dieną ir naktį. Dažniausiai alergiški vaikai yra kamuojami alerginio rinito. Pagrindiniai negalavimai, susiję su alerginiu rinitu: vandeningos nosies išskyros, nosies gleivinės užburkimas, čiaudulys, nosies ir (arba) gomurio niežėjimas, galimas ir knarkimas naktį.

83% apklaustųjų vaikų teigia, kad alerginio rinito simptomai juos ypač vargina ir apsunkina jų kasdienybę: sutrikdo miegą, turi didelę įtaką mokymosi rezultatams, laisvalaikio leidimui ir sportui.

Alerginio rinito sukeltas poveikis vaikų gyvenimo kokybei

Staloral 2psl

 

**** 5-17 metų amžiaus vaikų apklausa, kurios metu apie 736 atvejus informaciją pateikė pediatrai.

 

Kokias komplikacijas gali sukelti alerginis rinitas?

Negydomas alerginis rinitas vaikystėje gali komplikuotis į astmą.

Kitos komplikacijos:

  • Atsiranda „įsijautrinimas“ kitiems alergenams;
  • 21% alerginiu rinitų sergančių pacientų išsivysto vidurinės ausies uždegimas;
  • Atopinė egzema, pasireiškianti net ir labai mažiems vaikams;
  • Dažni adenoidų paūmėjimo atvejai;
  • Padaugėja netaisyklingo sąkandžio atvejų.

Poliežuvinė alergenų specifinė imunoterapija padeda sumažinti alerginio rinito simptomus, užkirsti kelią alergijos išsivystymui, įsijautrinimui kitiems alergenams, taip sumažindama ir vartojamų vaistų nuo alergijos poreikį (antihistamininių, kortikosteroidų).

Atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad net 61 proc. namų dulkių erkutėms alergiškų žmonių, kuriems buvo taikyta alergenų specifinė imunoterapija, palengvėjo alerginio rinito simptomai.

 

Alergenų specifinės imunoterapijos poveikis vaikų alerginio rinito simptomų vystymuisi po  gydymo kurso

Staloral 3psl

 

63 proc. apklaustųjų teigia, kad jiems palengvėjo astmos simptomai taikant alergenų specifinę imunoterapiją.

 

Alergenų specifinės imunoterapijos poveikis vaikų astmos simptomų vystymuisi, po gydymo kurso

 

Staloral 4psl

 

 

Alergenų specifinė imunoterapija ne tik palengvina astmos simptomus, bet ir padeda sumažinti vaistų, reikalingų astmai gydyti poreikį (antihistamininių, kortikosteroidų, beta-2 agonistų).

Dauguma tyrimuose dalyvavusių vaikų gerai toleravo alergenų specifinės imunoterapijos gydymą.

Sisteminių šalutinių poveikių reakcijų nepastebėta.

 

Informacijos šaltiniai:

  1. Demoly P. et al. Allergy 2002; 57:546-554.
  2. Ciprandi G. et al. Expert Opin. Biol. Ther. 2011; 11:715-22.
  3. Camelo-Nunes I. J Bras Pneumol. 2010;36:124-133.
  4. Trebuchon F. et al. Medical management and sublingual immunotherapy practice in patients with HDM-induced respiratory allergy: a focus on the pediatric population. Abstract BSACI 2012.
  5. GINA Global Initiative for Asthma. Global Strategy for Asthma Management and Prevention. GINA 2010.
  6. Ciprandi G. et al. Expert Opin. Biol. Ther. 2011; 11:715-22.
  7. Ridolo E. et al. European Respiratory Disease 2011; 7:67-72.
  8. Hong S. et al. Environ Health Toxicol 2012; 27:e20006.
  9. Lampasso & Lampasso. Semin Orthod. 2004; 10:39-44.
  10. Trebuchon F. et al. Medical management and sublingual immunotherapy practice in patients with HDM-induced respiratory allergy: a focus on the pediatric population. Abstract at BSACI July 2012.
  11. Trebuchon F. et al. Medical management and sublingual immunotherapy practice in patients with HDM-induced respiratory allergy: a focus on the pediatric population. Abstract at BSACI July 2012.
  12. Penagos M. et al. Chest 2008; 133:599-60
  13. Trebuchon F. et al. Medical management and sublingual immunotherapy practice in patients with HDM-induced respiratory allergy: a focus on the pediatric population. Abstract at BSACI July 2012.
Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu