Vienintelis pasauliniu mąstu pripažintas ilgo poveikio alergijos gydymo metodas

2001 m. ir 2008 m. vykusiame Alerginio rinito ir jo poveikio Astmos išsivystymui konsensuse (ARIA), imunoterapija pripažinta kaip vienintelis ilgalaikį poveikį turintis alergijos gydymo metodas.

Alergenų specifinė imunoterapija pripažinta kaip:

  • Vienintelis natūralus gydymo metodas alergijos priežastims gydyti, tuo pačiu apsaugantis nuo paciento įsijautrinimo kitiems alergenams;
  • Vienintelis saugus ir tinkamas metodas alergijai gydyti vaikams nuo 5 metų ir vyresniems.


Poliežuvinė alergenų specifinė imunoterapija pripažinta kaip:

  • Efektyvus ir veiksmingas metodas alerginiam rinitui, konjunktyvitui, namų dulkių erkučių ir žiedadulkių sukeltai alergijai gydyti;
  • Efektyvus ir saugus metodas vaikams ir suaugusiems, skiriant net ir didelėmis dozėmis.

2009 m. Pasaulinės Sveikatos organizacijos (PSO) raštas (WAO position paper, 2009)

Šiuo dokumentu patvirtinama, kad poliežuvinė alergenų specifinė imunoterapija, vartojama optimaliomis dozėmis, yra efektyvus, saugus ir gerai toleruojamas alergijos gydymo metodas ne tik alergijai gydyti, bet ir apsaugoti pacientą nuo organizmo įsijautrinimo kitiems alergenams.

Pripažinimas Europiniu mąstu

Alergenų specifinė imunoterapija pripažinta ir Europoje. Šis gydymo metodas jau eilę metų naudojamas daugelyje Europos valstybių.

Šaltiniai:

(1) Malone DC, Lawson KA, Smith DH, Arrighi HM, Battista C. A cost of illness study of allergic rhinitis in the United States. JACI. 1997;99(1 Pt 1):22-7. realis

(2) Crestani B. et al. Prise en charge des patients par immunothérapie sublinguale (ITSL) aux pollens de graminées. Abstract CFA 2010

(3) Berto P., Passalacqua G. Economic evaluation od sublingual immunotherapy vs symptomatic treatment in adults with pollen-induced respiratory allergy – SPAI study. 

(4) Soni A. Allergic rhinitis: Trends in use and expenditures, 2000 to 2005. Statistical Brief #204, Agency for Healthcare Research and Quality. 2008.

(5) Ott H. et al. Efficacy of grass pollen sublingual immunotherapy for three consecutive seasons and after cessation of treatment : the ECRIT study. Allergy 2009; 64(1) : 179-186.

(6) Berto P., Bassi M. Cost effectiveness of Sublingual immunotherapy in children with Allergic Rhinitis and Asthma. EAACI, volume 37, n°8-2005.

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.


  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?


Plačiau

CD8 Klinika Mama aš sergu