Alergijos gydymas

Vaistai nuo alergijos slopina simptomus, ir ilgainiui alergija vėl sugrįžta. Todėl reikalinga gydyti alergijos priežastį.

Bet kokiu atveju, skiriami trys svarbūs alergijos gydymo etapai (alergijos gydymo tikslai):

 

1 etapas – alergeno vengimas

Esant alergijai žiedadulkėms, beveik neįmanoma išvengti alergenų. Esant alergijai namų dulkių erkėms ir naminiams gyvūnams, alergeno vengimas yra pirmas žingsnis, siekiant palengvinti alergijos simtomus. Tačiau daugeliu atveju alergenų vengimas nėra pakankamai efektyvi gydymo priemonė.

2 etapas – vaistai nuo alergijos

Vaistai nuo alergijos blokuoja histamino, leukotrienų receptorius, slopina alerginį  uždegimą. Tokiu būdu jie sumažina ar panaikina ligos simptomus. Sergant astma,  bronchų spazmo sukeltiems simptomams slopinti vartojami bronchus plečiantys  vaistai. Šie vaistai vadinami simptominiais, kadangi jie mažina, lengvina simptomus, bet, deja, nepašalina alerginės ligos priežasties. Jie vartojami, kai atsiranda  simptomų ir (ar) nuolatinei ligos kontrolei palaikyti. Nustojus juos vartoti, simptomų  vėl gali atsirasti.

3 etapas – alergenų specifinė imunoterapija (ASIT).

Tai vienintelis gydymo būdas, veikiantis alergijos atsiradimo priežastis.
ASIT tikslas – sumažinti paciento jautrumą alergenui (-ams), kartu pakeičiant imuninį  atsaką ir užtikrinant alergeno (-ų) toleravimą. Pradiniu (įvadiniu) gydymo etapu  alergeno dozės palaipsniui didinamos, toliau palaikomuoju etapu gydymas tęsiamas  3–5 metus, vartojant pastovią palaikomąją dozę. Jei pacientas gydosi pagal nurodytą  gydymo režimą, ASIT poveikis išlieka ilgą laiką net ir pasibaigus gydymo laikotarpiui.

Naujienos
  • Ar įmanoma įveikti vaiko alerginę slogą? Mamos pasakojimas

    „Vos mano sūnus pradėjo lankyti darželį, taip ir pasipylė ligos. Dažniausia liga būdavo sloga. Galvodavau, kad tai peršalimo sloga, nes dažnai matydavau, kaip jis lauke be pirštinių, rankas į balą sukišęs, arba žiemą šlapiomis kojomis pareidavo. Gydytoja paaiškino, kad darželinukai labai glaudžiai bendrauja, todėl įvairiais virusais ir bakterijomis apsikeičia labai greitai ir dėl to dažnai serga. Bet sloga nesitraukė. Sulaukus penkerių, varvanti, užburkusi nosis kankindavo praktiškai visus metus: prasidėdavo rudenį, tik atšventus gimtadienį, o pavasarį dar ir ženkliai paūmėdavo. Per tą laiką sūnus sirgo ir ausų uždegimu, ir bronchitu, ir gripu. Atlikome alergijos testą ir paaiškėjo, kad mūsų vaikas alergiškas medžių ir piktžolių žiedadulkėms.

  • Alergija namų dulkėms: ar įmanoma atsikratyti visam?

    „Maždaug nuo 2,5 metų mano dukrytę dažnai pradėjo kankinti sloga. Kurį laiką laukiau, galvojau, kad išaugs. Bet dukrytei augant, „augo“ ir sloga. Iš pradžių vargino „bėganti, užgulusi“ nosis, išberdavo odą, atsirasdavo kosulys, švokštimas, gydytojai diagnozuodavo bronchitą. Ieškojome priežasties – kodėl mūsų mažoji taip dažnai serga?

Plačiau
CD8 Klinika Mama aš sergu